Από 1 χρυσό & 1 αργυρό στο Πανελλήνιο Ρόλλερσκι. Δύο χάλκινα ο Καραμίχας.

Τρεις χιονοδρόμοι του ΕΟΣ Μετσόβου ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στην κατηγορία των ανδρών, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ρόλλεσκι «Μέγας Αλέξανδρος» που έγινε στην Αμφίπολη. Ο 18χρονος Νικόλαος Τσουρέκας και ο 24χρονος Απόστολος Αγγέλης κατέκτησαν από ένα χρυσό και ένα αργυρό μετάλλιο, ενώ τρίτος και στα δύο αγωνίσματα (3,5χλμ. και 15χλμ.) ήταν ο 29χρονος Κλεάνθης Καραμίχας που κατέκτησε τα δύο χάλκινα. Τρεις αθλητές που έδωσαν μεγάλη μεταξύ τους μάχη και βρέθηκαν πολύ κοντά στους χρόνους.

Μια διοργάνωση που έγινε σε μια πανέμορφη διαδρομή, με τον διεθνή αγώνα, υπό την αιγίδα της ΕΟΧΑ και διοργανωτές τον ΕΟΣ Ροδολίβου και τον ΕΟΣ Δράμας.

Στις μικρές κατηγορίες κυριάρχησαν οι αθλητές της Φλώρινας. Στους παίδες ο Αθανάσιος Αθανασίου που πήρε δύο χρυσά και ο Ευάγγελος Ηλίας που κατέκτησε δύο αργυρά, ενώ νικητής στους παμπαίδες ήταν ο Βασίλης Ροσενλής, επίσης του ΑΟΦ.