Πρώτευσε στο Πανελλήνιο Εφήβων – Νεανίδων που έγινε στην Χαλκίδα.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στη Κάνηθο της Χαλκίδας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ταε κβο ντό Εφήβων – Νεανίδων. Το επίπεδο των αγώνων ήταν υψηλό και παρουσίασαν σπουδαίο θέαμα στους φιλάθλους αλλά και μοναδικές δεξιότητες, δείχνοντας ότι αποτελούν το χρυσό αύριο του Ελληνικού ταε κβο ντό.

Φυσικά, δεν έλειψαν και οι καθημερινές συναντήσεις, συζητήσεις και βέβαια συσκέψεις μεταξύ προπονητών αλλά και με το προεδρείο της ΕΛΟΤ τόσο με τον Πρόεδρο Νίκο Θωμαΐδη όσο και με τον Γεν. Γραμματέα Μιχάλη Φυσεντζίδη που παραβρέθηκαν στη Χαλκίδα με κύριο και αποκλειστικό θέμα την ανάπτυξη και εξάπλωση του αθλήματος που ήδη κινείται ωστόσο σε υψηλά επίπεδα ενόψει και της απαρχής της Προολυμπιακής Προετοιμασίας στο δρόμο προς το Τόκιο 2020.

Τα αποτελέσματα των αγώνων:

Την 1η θέση κατέκτησε ο Α.Σ. Γιαννιτσών «Ο Φίλιππος», ενώ την 2η θέση μοιράστηκαν οι σύλλογοι Α.Σ. Άτλαντας Περιστερίου και ο Σ.Ο.Α. Τρικάλων και την 3η θέση κατέκτησε ο Α.Σ. Περιστερίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής :

ΕΦΗΒΟΙ

-45 κιλά

  1. ΓΚΕΒΕΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
  2. ΚΟΥΤΣΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ Η ΤΟΛΜΗ (ΚΙΛΚΙΣ)
  3. ΣΥΚΟΒΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  4. ΚΑΤΣΙΩΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ W.T.F. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

-48 κιλά

  1. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  2. ΦΑΝΟΥΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΝΙΚΗ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
  3. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΔΑΦΝΗΣ
  4. ΗΛΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟ ΔΥΝΑΜΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΑΪΣΚΑΣ

-51 κιλά

  1. ΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  2. ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΑΣ
  3. ΚΥΜΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΣ ΣΕΠΟΛΙΩΝ «ΑΡΙΣΤΙΩΝ»
  4. ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟ ΔΥΝΑΜΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΑΪΣΚΑΣ

-55 κιλά

  1. ΘΟΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
  2. ΚΕΤΣΕΤΣΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
  3. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
  4. ΓΚΡΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ

-59 κιλά

  1. ΠΛΑΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  2. ΤΣΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΣΓ Η ΑΣΤΡΑΠΗ (ΠΑΤΡΩΝ)
  3. ΧΥΝΟΠΟΤΑΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1995
  4. ΠΑΡΛΑΚΙΔΗΣ ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

-63 κιλά

  1. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ
  2. ΚΙΟΡΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΦΩΤΙΑ
  3. ΟΡΦΑΝΕΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
  4. ΚΕΤΣΕΤΖΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΑΣ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)

-68 κιλά

  1. ΣΟΦΟΤΑΣΙΟΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΑΣΓ «Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)
  2. ΣΤΑΜΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΑΣ
  3. ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ Α & ΓΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
  4. ΣΤΥΑΝΙΔΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ

–73 κιλά

  1. ΧΑΤΖΗΚΟΪΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  2. ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
  3. ΤΖΙΒΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)
  4. ΔΑΓΚΟΒΑΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

–78 κιλά

  1. ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΣΓ «Η ΑΣΤΡΑΠΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)
  2. ΣΤΟΓΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
  4. ΜΕΤΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣ ΝΕΑ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ

+78 κιλά

  1. ΓΚΙΚΑΠΕΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΗ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
  2. ΜΠΟΥΝΤΙΟΥΚΟΣ ΣΠΙΝΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ
  3. ΔΑΜΑΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΓΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΒΟΛΟΥ
  4. ΖΗΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ( ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

-42 κιλά

  1. ΦΕΥΓΑ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΑΣΠΙΔΑ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
  3. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΖΩΗ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

-44 κιλά

  1. ΣΤΑΜΕΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
  2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΣΓ » Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)
  3. ΧΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  4. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΑΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

-46 κιλά

  1. ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  2. ΒΑΜΒΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ
  3. ΧΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  4. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

-49 κιλά

  1. ΣΥΝΑΝΗ ΑΝΘΟΥΛΑ ΑΣ ΚΟΥΜΓΚΑΝ
  2. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΣΓ » Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)
  3. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  4. ΑΙΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ » Η ΠΥΓΜΗ»

-52 κιλά

  1. ΠΑΪΤΑΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  2. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΣ » Ο ΔΙΑΣ» ( ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)
  3. ΜΑΝΟΥΣΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
  4. ΤΣΙΓΚΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΞΑΝΘΗΣ)

-55 κιλά

  1. ΤΖΕΛΛΗ ΦΑΝΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
  2. ΚΑΛΤΕΚΗ ΦΑΙΔΡΑ ΑΣ ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
  3. ΤΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ
  4. ΧΑΤΖΗΠΑΣΧΑΛΗ ΕΛΕΝΑ ΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

-59 κιλά

  1. ΜΑΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΘΕΑΓΕΝΗΣ
  2. ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΑΣΓ «Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)
  3. ΚΟΥΣΟΥΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
  4. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ

-63 κιλά

  1. ΠΑΝΤΟΥΒΕΡΗ ΝΕΦΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΣ ΓΑΙΑ
  2. ΚΑΡΠΟΥΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
  3. ΜΥΤΑΡΗ ΕΛΕΝΗ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΣ » Ο ΔΙΑΣ» ( ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)
  4. ΚΥΡΙΑΖΗ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΕΩΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ

-68 κιλά

  1. ΚΟΥΚΟΥΜΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΑΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
  2. ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣΓ » Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)
  3. ΣΙΑΪΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
  4. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΑΚ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

+68 κιλά

  1. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  2. ΣΙΑΪΝΗ ΙΩΑΝΝΑ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
  3. ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
  4. ΜΠΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΣ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ ΛΑΜΙΑΣ